Istorija

Lietuvos Auto Klubas “Civic Club” savo veiklą pradėjo netradiciniu “automobilistam” metu laiku – žiema, pirmasis oficialus Civic Club’o susitikimas įvyko vos praėjus kelioms dienos po naujųjų metų šventės – 2005-ųjų metų sausio 3 diena. Nepabūgę šalčių, nedidelio būrelio entiziastai pirmą kartą susirinko Sostinėje.

Būtent sausio 3-ioji ir yra oficiali Civic Club’o įsikūrimo data. Nuo pirmojo susitikimo praėjo jau netrumpas laikas. Vos iš kelių kolegų, bendraminčių susidaręs žmonių burys kur kas prasiplėtė, bei nuolatos plečiasi.

Vizija

Pagrindiniu klubo tikslu galima laikyti Honda Civic markės automobilių susidomėjimo didinimą ir šios markės atstotavavimą įvairiuose sporto renginiuose. Klubas neapsiriboja siauru ratu, todėl vienas pagrindinių jo tikslų taip pat yra akiračio plėtimas tiek Lietuvos, tiek kitų šalių mąstu. Klubas taip pat nuolatos ieško bendraminčių, vienija juos bendram tikslui ir stengiasi mėgėjams pasiūlyti vis daugiau augančios kokybės autosporto renginių.

Klubas nuo pats savo įsikūrimo remiasi kokybe, o ne kiekybe. Neatsiejamas klubo tikslas yra padėti ugdyti tiek klubo narių, tiek klubo kolegų, bendraminčių praktinius vairavimo įgudžius, gerinti automobilių technines charakteristikas, išvaizda, plėsti turimas žinias, susijusias su Civic markės automobiliais.


Veikla

Klubo veikla neapsiriboja tik ties automobiliais, esant sąlygoms, atitinkamam metų laikui, klubas užsiima įvairių įvairiausia veikla. Klubas dalyvaujo Lietuvoje rengiamuose krepšinio turnyruose, klubo dėka buvo sukurta Lietuvos Krepšinio Auto Klubų Lyga. Vasaros metu klubas mėgėjiškai žaidžia populiariausia pasaulio sporto šaka – futbolą, tačiau, vis dėl to, pagrindinė klubo vekla yra automobilių sportas.

Jau ne pirmus metus yra rengiama Civic Club’o taurė, kuri susilaukė didelio pripažinimo ir gero įvertinimo. T.y. bene vienintelės Lietuvoje automobilių sporto varžybos, susidedančios iš daugiau nei kelių etapų, kurias rengia auto sporto mėgėjai – mes, Civic Club’as.

Klubas nuo pat savo susikūrimo pasižymėjo noru judėti pirmyn, neapsiriboti esama padėtimi. Jau pirmaisiais metais, vos prasidėjus automobilių sporto sezonui, klubiečiai stengėsi neatsilikti nuo kitų auto klubų, ir tiek savo, tiek kolegų malonumui pradėjo rengti megėjiškas slalomo varžybas - kas ateityje tapo neatsiejama klubo dalimi. Vienos pirmųjų slalomo varžybų įvyko tų pačių metų (2005) Liepos 14-ają dieną, dabartinėje Siemens arenos automobilių stovėjimo aikštelėje, kurioje buvo įrenga mokomoji aikštelė. Didžioji susirinkųsių automobilių megėjų dalis nepabūgo pirmą karta gyvenime išmeginti savo jėgas slalomo varžybose ir sėdo už savo automobilio vairo. Pasisekimas buvo milžiniškas, didžioji dalis žmonių ilgą laiką nenorėjo palikti trasos, bei mėgino fiksuoti vis geresnius laikus iki pat vėlyvo vakaro, o žiūrovams tai buvo puikia proga susitikti su savo bendraminčiais. Tais paciais 2005m Civic Club`as jau pasižymėjo ir tarptautinėje erdvėje, dalyvavo „International Honda meet 2005m“ kuris vyko Estijoje. Tiesa atstovų buvo neapstu, tik vienas akipažas, bet tas ekipazas isiminė daugumai ir ilgam. Tą kart nebuvo sudalyvauta varžybose, bet tai buvo tik žvalgyba ir pati pradžia.

Per tuos kelis metus isivystė draugiški santykiai su kitias auto klubais, taipogi nepamiršome ir tarptautiniu ryšiu. Artimai bendradarbiaujame su Latvijos ir Estijos auto klubais.